6 Yeni Mesajımız Var

6 Yeni Mesajımız Var

Dünya’dan üç milyar ışık yılı uzaklıkta bulunan bir takımyıldızı Dünya’ya 6 yeni radyo sinyali gönderdi. Uzmanlara göre bunun nedeni uzaylıların bizimle iletişim kurmaya çalışması olabilir…

Uzun zamandır yanıt arayan “Başka galaksilerde yaşam var mı?” sorusu henüz yanıt bulmasa da önceki gün bilim insanlarını heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Dünya’dan üç milyar ışık yılı uzaklıkta bulunan Auriga takım yıldızından geldiği düşünülen radyo sinyalleri “bizimle iletişime geçmeye çalışan uzaylılar mı var?” sorusunu akıllara getirdi. Auriga takımyıldızından her biri birkaç milisaniye süren altı dalga patlaması tespit edildi. Dalgaların kaynağı bilinmemekle birlikte, bazı bilim insanları gizemli işaretlerin bizimle iletişime geçmeye çalışan uzaylılardan gelmiş olabileceğini öne sürdü.

Montreal’deki McGill Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından tespit edilen radyo dalgaları, West Virginia’daki Green Bank Teleskopu ve Porto Riko’daki Arecibo Gözlemevi’nden fark edildi. Paul Scholz öncülüğündeki bilim insanları tarafından yapılan açıklamada, “Toplamda altı radyo sinyali tespit ettik. Bunlardan beşi Green Gangster Teleskobu, bir tanesi de Arecibo Gözlemevi tarafından tespit edildi” dedi.

Kaynak: cnnturk.com

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir