...
Düşülke Tüm Zamanlar Satış Listesi 1 Numara
83%
0
Aşk Şiirlerini Edinmek İçin Henüz Geç Kalmış Değilsiniz... Stoklarımızda

Yılmaz Odabaşı

Düşülke 2014 – Şiir İçin
ISBN : 9786058546424
100 sayfa
Baskı Adedi: 10000

siiricin

“Aşk Şiirleri” seçkisini, Yılmaz Odabaşı, 1981-2002 yılları arasında yazdığı, aşk temalı kırk şiirinden sizler için derledi. Açık yüreklilikle diyebiliriz ki, şiirde toplumcu gerçekçi çizgiyi son çeyrek yüzyılda Türkiye’de izleyen hatta şiir okurundan da aldığı beğeniye dayanarak bizatihi çizen, en naif, güçlü ve kararlı kalemdir Odabaşı.

Seçkide yer alan şiirler yazıldığı dönem içinde edebiyat dergilerinde yayınlanmış, ardı sıra Ahmet Kaya başta olmak üzere birçok müzisyen tarafından bestelenip yorumlanmış ve günümüze erişen süreçte Odabaşı’nın çeşitli kitaplarının içeriğinde yer alarak on binlerce okurla buluşmuştur.

Bu ülkenin ‘ışığın düşüp kırıldığı’ geçmişini, bugününü ve ‘bugünün avlusunda vurulmuş yatan’ yarınını, insanca koruyup kollayarak düşülkesinde sakladığı ertelenmiş şarkılarına sarıp fısıldayan Yılmaz Odabaşı’nın şiirleri başta Farsça, Kürtçe, Fransızca, İngilizce birçok dile çevirilmiş, çevirilmektedir.

Janset Karavin

KAPAKAskSiirleriYilmazOdabasi500x

Düşülke’nin “Şiir İçin” serisindeki ikinci kitap olan Aşk Şiirleri okurla buluşuyor… Yılmaz Odabaşı’nın Aşk Şiirleri seçkisinde yer verdiği şiirlerini, aşk temalı olmakla beraber, salt ‘aşk şiirleri’ olarak tanıtmakla düşeceğimiz hatanın en hafif ifadesiyle, aşkı kavramsal boyutuyla tinden tene daraltmak olacağını yadsıyamayız. Odabaşı şiirini okura tanıtmaya ne hacet; yüz binlerce okuru zaten O’nun diline, sözünün naif ama güçlü etkisine, dizelerinden hayata taşan insancıllığa haldaştır…

...
 • AMAZON
  $ How 'r yu ne var yu?
  • 15 Gün İçinde Teslimat
 • KİTAPYURDU
  %25 İndirim
  • %25 İndirim
  • Uygun Fiyat
  • Bazı Ürünlerde Aynı Gün Kargo
...