Azzeye Mektuplar

...

Tamer Dursun

Düşülke 2014 – Şiir İçin
ISBN : 9786058546448
188 sayfa

Kapak Görseli: Janset Karavin
Baskı Adedi: 1000

Kitap ayrıca Hususi Edisyon olarak da yayınlanmış ve hâlâ mevcuttur.

[mk_circle_image src=”http://dusulke.com/wp-content/uploads/2014/12/TamerTH.jpg” image_diameter=”300″ animation=”scale-up”]
siiricin

Düşülke’nin “Şiir İçin” serisindeki ilk kitap olan ‘Azze’ye Mektuplar okurla buluşuyor… Tamer Dursun, Aze’ye Mektuplar’da, içinden geçtiğimiz çağda aşkı, teknolojik gelişme ve yükselen kapitalizmin etkisiyle dönüşen hayatlarımızda yitirdiklerimizi, hayatımıza yansıyan ‘kolaylıkların’ aslında bizi insan kılan alışkanlık ve yaklaşımlarımızdan ne kadar uzak düşürdüğünü, insancıllığımızı ne derece koruyabildiğimizi sorguluyor.

...
KAPAKAzzeyeMektuplarTamerDursun500x

Yazmak, yöntemin bireyselliğiyle tartışıladursun ben hep, şiirin en samimi ve en damıtılmış duygu dökümü olduğunu ve şiir yazıcısına kendisini adeta öksürük gibi söktürdüğünü, bu yapı-söküm esnasında insanı da iyileştirdiğini savundum. Tamer Dursun şiirini de özetleyecek aslında bu şiir savım. ‘azze’ye mektuplar’ı ilk okuduğumda (evet, ilk çünkü daha sonra defalarca okudum ve okurda da bu yeniden okuma isteğini uyandıracağına inanıyorum) zihnimde kalan tada, çekinmeden samimiyet derim.

‘azze’ye mektuplar’ aşkı ‘azze’ ile tarifte zamanı ötelemek yerine, aşarak tam manasıyla zaman-ötelikte hep ve yeniden var ediyor. Bir ülkenin insanlarını içinden geçtikleri acılarla da yoğurarak, tıpkı o acılı insanların hissettikleri, düşünüp düşledikleri, konuştukları, yaşadıklarınca diri, saf bir dille sayfalara taşırıyor.

Yaşamak gibi ve kadar basit ama ciddi, naif hatta kırılgan ancak bir o kadar da militan Tamer Dursun şiirine tutunup aşkı selamlayalım…

“azze…şiir bakışlım… / aşk militandır / azze / sen ne yaparsan yap / aşk militandır / barikatları yıkar da gelir sana / aşk militandır! / aşkla kal…benle kal azzem…”

Janset Karavin

[mk_padding_divider size=”40″]
[mk_pricing_table style=”multicolor” table_number=”6″ order=”DESC” orderby=”date”]
...