cennetindibi

...

Janset Karavin

Düşülke 2013 – Hususi Edisyon
Şey’im-in Üçlemesi II
Galatı Aşk | I. Baskı 2009’ (1000 adet) ~ II. Baskı 2013’ (100 adet)
Cennetin Dibi | I. Baskı 2013’ Eylül

264 sayfa

Kapak Görseli: Janset Karavin

Baskı Adedi: 100

[mk_circle_image src=”http://dusulke.com/wp-content/uploads/2015/01/Cjansetkaravin.jpg” image_diameter=”300″ animation=”fade-in”]

Okuyacağınız bu kitap, ilki 2009’da yayınlanmış Galatı Aşk ile başlayan Şey’im-in Üçlemesi’nin ikinci kitabıdır. Şey’im-in Üçlemesi’ni oluşturacak kitaplar ve kitapların karakterleri ile öyküleri yer yer birbirini takip etmekle beraber birbirlerinden tamamen bağımsız olarak da okunup değerlendirilebilirler. Üçleme, yeryüzü-gökyüzü-yeraltı temalıdır. Öykülerdeki karakterlerin gerçekle ilişkisi gerçekliğin hayatla ilişkisiyle eşdeğerdir. Bir diğer deyişle, gerçeklik ve kurmaca sınırının belirleyicisi okurdur.

...

“Mısır Apartmanı’ndan Tünel’e doğru, kalabalıkla beraber; onun bir parçasıymış gibi davranarak, öyleymiş gibi davranmaktan zevk duyduğu adımlarından okunarak ve yüzünde geniş bir gülümseme eşliğinde, bakışları, Cadde-i Kebir’in gökte açtığı koridorda, Korsan Çıkmazı’nın hizasına dek aktı. Tramvay, kalabalık sürüsünü yararak ve peşinde çocuklar sallayarak yanından geçtikten sonra, fırsattan istifade, bir solukta caddenin boşalan göbeğine tırmanıp diğer kıyıya ilişik sürünün içine bıraktı kendisini. Korsan Çıkmazı’nın başında durduğunda, akıntıya kapılmış olanlar arkasında hızla, kargacık burgacık sürüklenmeye devam ediyorlardı; hızlandılar, hızlandılar, alabildiğine süratle aktılar, bulutlar onların aksine duraksamışken. Arkasına döndü ve o döner dönmez, kalabalık onunla aynı hızda savrulmak üzere yavaşladı birden. Bir müddet “mutlu kapılmışların” yüzlerini inceledi birilerini arıyormuş gibi dikkatle, sonra birden cebinden mor bir karton çıkartarak okumaya koyulduğunda kalabalığın kıvamı yoğunlaşmaya başladı; ağırlaştı, ağırlaştı, neredeyse katılaşırcasına duraksadı, bulutlar onların aksine hızla akıyormuşken.”

Galatı Aşk – Prolog

...