karisik

...

Mustafa Çatıkkaş

Düşülke 2016 – Jezabel – Deneme
ISBN : 9786059314015
80 sayfa

Kapak Görseli: Janset Karavin
Baskı Adedi: 1000

[mk_circle_image src=”http://dusulke.com/wp-content/uploads/2014/08/12358481_879361455510599_147935907_n.jpg” image_diameter=”300″]
jezabelGENEL

 “Bu ilk kitabında beraber çalışmak keyfini tadarak tanıştığım sevgili Mustafa Çatıkkaş’ın kalemi, yalınlığı ve güncelliğiyle bile bugünü, gündelik yaşamı olduğu gibi yansıttığı için okunmaya değer. Üstüne üstük gözlem ve iç dökümlerinin fikri temelinde insani değerlerin yatıyor oluşu da zamanı esneteceği, uzak gelecekte de okurlarda aynı burkucu etkiyi bırakacağını düşündürüyor. Demem o ki Çatıkkaş, herkes olduğu ama herkes gibi olmadığı için sıradışı ve biricik olan biz gibi, içimizdeki insanı, insanca yansıtan bir ayna…”

Janset Karavin

...
Karışık Denemeler

 Sayısız insanın üç kuruşa balık ekmek yiyip, kimilerinin ilk kez denizi gördüğü Eminönü’ndeki balık ekmekçiye sesini duyurmaya çalışıyordu kadın: “Bana da iki yarım balık ekmek verir misiniz?”
Sıcaktan kan ter içinde kalmış olan balıkçı sonunda kadının sesini duydu ve el alışkanlığı ile hemen sarıverdi içi geçmiş, bol soğanlı balık ekmekleri.
“İkisi 10 lira abla!” dedi.
“İki tane de kola,” dedi kadın. Ve elindeki 20 lirayı uzatıp, “Üstü kalsın,” diyerek, bol sinek, bol gürültü ve bol keşmekeşin içindeki bir masaya oturup beklemeye başladı.
Uzun boylu, uzun saçlı, kirli sakallı ve gözlüklü adam kalabalığın içinden çıkıp geldiğinde, kadın oturmuş elindeki kolayı içiyordu. Belli ki, sıcaktan, gürültüden, kalabalıktan ve hacı kokusu ile üçüncü sınıf parfümlerin birbirine karıştığı, mide bulandırıcı aromadan rahatsız olmuştu.
“Merhaba… Sinem Hanım mı?”

[mk_padding_divider]
...