Piç Kumbarası

...

Janset Karavin

Düşülke 2015 – Cep Kitap
ISBN : 9786058546462
96 sayfa

Kapak Görseli: Janset Karavin
Baskı Adedi: 1000

[mk_circle_image src=”http://dusulke.com/wp-content/uploads/2015/01/Cjansetkaravin.jpg” image_diameter=”300″ animation=”scale-up”]
cepkitap

Piç Kumbarası, Karavin’in Şey’imim Üçlemesi’ndeki bazı karakterleri de içeren ama üçlemeyi oluşturan (Karavin’in henüz ilk ikisini yazdığı) Galatı Aşk ve Cennetin Dibi romanlarındaki olayların tamamen dışında gelişen kurgulara sahip öykülerden oluşmaktadır.Öykülerde hep başrolde değilse de hiç yoktan jenerikte LGBTİ karakterler yer almaktadır ve bütün olarak değerlendirildiğinde Piç Kumbarası’nın, LGBTİ ve kadın temalı bir öykü kitabı olduğunu söylemek doğru olacaktır.Karavin’in de özellikle altını çizdiği gibi, “Piç Kumbarası’nın içinde kahramanlar, iyilerle kötüler, güzeller ve çirkinler değil sen ben gibi insanlar…” var…

KAPAKPicKumbarasiJansetKaravin500x

Düşülke’nin “Cep Kitap” serisindeki ikinci kitap olan Piç Kumbarası bir öykü kitabı.
Geçtiğimiz 15 yıl içinde kendisine has sivri anlatımı ve incelikli oyunları seven diliyle kendi okur kitlesini yakalamış olan Karavin’in ilk öykü kitabı Piç Kumbarası.
Piç Kumbarası’nda da sokağı ve onun dilini kurduğu akıcı, yer yer eğlenceli diyaloglarla
okura aktarmayı başarıyor yazar.
Tadı Karavin okurunun zihnini kamaştıracak!

...

Kitaptan Alıntı
“O zaman heyecanla koşuyor eve ama koridorda sekmeyi unutmuyor, paldır küldür dalıyor içeri, tek göz odalı mezbeleye; şansı varsa kolunda şırınga sızmışken, kör talih paçasındaysa kolunda şırınga, üstünde bir herifle buluyor onu, kaçıyor gerisin geri. Koridoru sekerek aşıyor, var gücüyle koşuyor. Koşuyor ya, nereye o da bilmiyor. İlk iş cüzdanı fırlatıp bir yere, ciğerleri acıyana kadar, var gücüyle koşuyor.
Belki bir çatıda bu kadar hızlanabilsen koşarak, diyor içindeki ses, zıplar, gözüne kestirdiğin bir yıldıza tutunursun! Sen de kimsin, diyor ona, hem ben gidersem sen burada kalıp göz kulak olacak mısın ki ona?”
Çıkıyor dışarı. Başı önünde koridora giriyor. Köşede parmak uçlarında yükselip otomatı açıyor düğmeye dokunarak. Şimdi önünde uzanan bu uzun koridor ve ucundaki büyük demir kapıyı şöyle görürdü yaşlanıp da buraya gelip çocukluğunu arıyor olsa: Taş zemindeki hayali sek sek kareleri koridor boyunca sürmekte ve büyük demir kapıdan sokağa dökülen kareler hemen önünde ikiye, az daha ileride üçe, biraz ötede beşe, on beşe ayrılıyorlar, her biri böyle parçalana döküle sokaklar boyu, hayat boyu seksen bitmeyene dek uzuyor…”

[mk_padding_divider]
[mk_pricing_table table_number=”6″][/mk_pricing_table]
...