Yazarlarımız

...

Düşe Duranlar

Her çağın karaşını, hayalperest bir avuç insanın, olanı değil olması gerektiğini düşündüklerini düşe durdukları bir ütopya Düşülke. Düşülke Kitap, Düşülke Kolektif’in 2010’dan bu yana pantomim ve ipli kukla teknikleriyle ve öncelikle çocuklar için tiyatro ve sahne gösterileri hazırlayan ve sunan Kara Tavşan Kukla Tiyatrosu gibi, 2013 yılının son günlerinde yola koyulan bir diğer girişimidir.

İlk adımlarını attığımız bu yolculukta gerek yazarak, gerekse de okuyarak emek veren, verecek, tüm yol arkadaşlarımızla beraber biz, düşlerimizi satmayacağız ve aynı düşle; özgür bir yeryüzü düşüyle hep çocuk kalmaya direneceğiz.

İşte bizimle aynı düşe duran yol arkadaşlarımız…

Eser Gündüz

Franz Kafka

Temmuz 1984 te bir yaz günü dünyaya geldi. Çocukluğu Mersin’de deniz, güneş ve portakal ağaçları arasında geçti. Akdeniz Üniversitesinde yüksek öğrenimi sırasında, üniversite bünyesindeki Paylaşım Dergisinde yazmaya başladı. Hayatını sivil toplum kuruluşlarında sosyal sorumluluk projeleri yapmaya adadı. Annesi her ne kadar “adam gibi işlerle uğraşmaz benim oğlum,” dese de, o yaptığı projelerle her daim övündü. Kendisi, gelenecekçi, Gabriel Garcia Marquez, Amin Maaoluf ve Oğuz Atay hayranı, çikolata severdir…

Yazar halen sosyal sorumluluk projelerinde görevler alıp, öykü yazmaya devam etmekte…

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Bir Adamın Ütopyası 2014

Franz Kafka, (3 Temmuz 1883 – 3 Haziran 1924)

Temmuz 1883’te Prag’da dünyaya gelmiştir. Yazıları, ilk olarak Betrachtung, 1912 yılından itibaren yayımlanmaya başlamıştır. Kafka’nın duygusal deneyimleri ve ailesiyle olan ilişkileri eserlerinde özellikle günlük ve mektuplarında ifade bulmuştur. Babaya Mektup’ta (Almanca: Brief an den Vater) Kafka’nın bakış açısından babasıyla olan ilişkisi gözükmektedir. Hayatta olduğu süre içerisinde 7 kitap yazmıştır, bunların yanında 3 tamamlanmamış roman ve birçok mektup ve günlük bırakmıştır gerisinde. Eserlerinde suç, özgürlük, yabancılaşma ve sorumluluk ayrıca otoriteye bireysel karşı koyma gibi temaları işlemiştir. Kafka’nın en tanınmış eserleri Dava, Şato ve Dönüşüm’dür.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Dönüşüm 2015, Dava 2015, Şato 2015

Tolga Demirel

Ahmet Aslan

1982 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Tolga Demirel eğitimini devam ettirdiği sırada Anadolu Üniversitesi Kütüphane ve Dökümantasyon Merkezinde göreve başlayarak kitap dünyasına ilk adımını attı. Askerliğini tamamladıktan sonra edebiyattan ayrı kalmak istemeyen yazar 2004’ten bu yana Eskişehir Dost Kitabevinde çalışma hayatını sürdürmektedir. Çevresinin baskısıyla yazılarını sanal ortamda paylaşan Demirel’in, Benim Aslım “şiirce” sayfası kısa sürede binlerce takipçiye ulaşmış ve ilk kitabın yayınlanmasına vesile olmuştur.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Benim Aslım 2015

1969’da Urfa’da doğdu. İlkokulu Hatay, Reyhanlı’da okudu. 1999 yılında Konya’nın Gölyazı beldesine göç ederek çobanlığa başladı. Haziran 2005’te “Bütün Kuşları Alkışlamaya Gidiyorum,” Nisan 2007’de “İdil,” adlı şiir kitapları yayımlandı. Çobanlık yaptığı meralarda ‘insansı taşlar’ buldu: Dünyada bir ilki; ‘İnsansı Taşlar Müzesi’ projesini başlattı.
Konya’da yaşıyor.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Her Çiçeğin Bir Gülü Vardır 2015

Kemal İster

Sibel Kaynaş

1966 Eskişehir doğumlu. İlk öyküleri Sakarya gazetesi ve Nefes dergisinde yayınlandı. Bu yazarın ilk ktabıdır.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Sevgi Yüreğimizde Bir Melek Dokunuşudur 2015

1967’in Mayıs ayında İzmir’de doğdu. Lise eğitimini; İzmir Cumhuriyet Kız Meslek Lisesi Uygulamalı Resim Bölümünde yaptı. 1987’de Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Ana Sanat Dalında eğitimine başladı, ailevi nedenlerden dolayı dördüncü sınıfta eğitimini yarım bıraktı. Grafiker olarak uzun yıllar birçok reklam ajanslarında çalıştı. 2012 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden fakülte birincisi olarak mezun oldu, aynı sene fakültenin Yüksek Lisans programını kazandı, Resim Bölümünde halen eğitimine devam etmektedir. 2014-2015 öğretim döneminde aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak görev aldı. Kişisel ve karma birçok resim sergisine katıldı. İlk kişisel sergisini Mersin Ticaret Odasında 2012 yılında açtı. “Mersin Sanat Kolektifi” ile 2012 yılında uluslararası “Tandem Anadolu Kültür” projesine katıldı. Mersin Sanat Kolektifi ile 2013 yılında gerçekleştirdikleri “D” Noktası Karma sergisinde “Video Enstalasyon” ve “Enstalasyon” çalışmaları ile yer aldı. Eserlerinde “Video”, “Video Enstalasyon” ve “Enstalasyon” ile çalışmaya ağırlık vermektedir. Sanat çalışmalarına Mersin’de 2010 yılından beri kendi atölyesinde devam etmektedir.
Eşik yayınlanan ilk romanıdır.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Eşik 2015

Halil Emrah Macit

Hüseyin Kayaş

6 Şubat 1986 yılında Van’ın Muradiye ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu burada, orta ve lise öğrenimini Erciş Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünde 2 yıl öğrenim gördü ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne devam etti. Çeşitli gazete ve haber ajanslarının İstanbul muhabirliğini sürdürdü. Dergi ve gazetelere sanat ve politika yazıları yazdı, röportajlar yaptı. Ocak 2013’te ‘Mühim Hadiseler Enstitüsü’nü kurdu.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Ve Bir Gün 2014

1970 Malatya, Kürecik doğumlu yazar, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Bölümü mezunudur. Evrensel Kültür, Bezuvar, Aykırı Sanat, Lacivert gibi dergilerde öykü ve şiirleri yayınlanmıştır. Antep’te yaşamını sürdürmekte olan Kayaş, arkadaşlarıyla Hâr Kültür Sanat ve Edebiyat dergisini çıkartıyor.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Sizi Bekliyorum 2014

Janset Karavin

Kathi Diamant

Janset Karavin: Yazar, grafik tasarım ve pantomim sanatçısı, manipülator (kuklacı), hayali 2009 – 2012 yılları arasında İstanbul ve Ankara’da sokakta, koreografileri kendisine ait parodilerle pantomim performansları yaptı. Aynı süreçte Düşülke Kolektif bünyesinde ve pantomim işliklerinde birçok öğrenci yetiştirdi. Bir araya getirdiği ve öncülüğünü üstlendiği kolektif sanat hareketinin, bir fanzin kitaplığı oluşturmak hedefindeki Yer6 Hafıza projesi kapsamında 94.9 Açık Radyo’da 1 yıl boyunca aynı isimli bir program hazırladı ve zaman zaman sundu…

Birçok pandomim parodisi kurgulamış, Karagöz – Hacivat perde oyunları, ipli kukla oyun metinleri de yazmış olan Karavin’in ilk romanı Galatı Aşk, 2009 yılında yayınlandı. Bu kitap, „Şey’im-in Üçlemesi”nin ilk kitabıdır. Bu üçleme kapsamında Düşülke’de yayına hazırlanan ve Hususi Edisyon’u basıldıktan kısa süre sonra tükenmiş olan Cennetin Dibi adlı bir romanı daha bulunmaktadır…

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Galatı Aşk (Hususi Edisyon) 2014, Cennetin Dibi (Hususi Edisyon) 2014, Transdomim 2014, Piç Kumbarası 2015, 141 Kere Maşallah 2015

Fransa, Almanya ve Güney Kore’de büyüdü, oyuncu, yazar, TV yapımcısı/sunucu ve San Diego State University misafir profesör. Küçüklüğünden beri oyuncu olmak isteyen Diamant, Florida State University Tiyatro Sanatları bölümünü bitirdi, aynı zaman kendisi 1988’den beri Actors Equity üyesi.

2005 yılında yazdığı ve Mary Beth rolünü üstendiği Munched isimli oyunun dünya prömiyeri düzenlendi ve bu oyunu Patte Ödüllerinde 2005 yılının ‘en iyi yeni oyun’ ödülüne layık görüldü. Yaklaşık 25 yıllık televizyon programcılığı ve gazetecilik geçmişi bulunan Diamant’ın en çok bilinen televizyon programları arasında San Diego KFMB-TV’de uzun soluklu olarak konuk sunuculuğunu yaptığı sabah programı bulunuyor. Diamant bundan sonra KPBS’de sunucu ve prodüktör olarak 2008 senesine dek çalıştı. Diamant araştırmalarına, Kafka’nın kayıp edebi metinlerinin bulunması için, 2014 eylül ayında çalışmalarını yenileyecek olan Washington Uluslararası Woodrow Wilson Bilim Akademisinde devam etmektedir.

Diamant, sık sık edebiyat ve Kafka üzerine düzenlenen çeşitli yerel ve eğitsel konferanslarda yer almaktadır. 2014 şubat ayında Latin Amerika’nın en büyük yazar konferanslarından birisi olan San Miguel Edebiyat Festivaline ana konuşmacı olarak katıldı. Aynı zamanda San Diego Eyalet Üniversitesine bağlı Osher Enstitüsünde ve California, San Diego Üniversitesinin edebiyat bölümünde “Kafka ve Yazmak” başlığıyla dersler verdi. Diamant aynı zamanda Kafka’nın 1933 yılında gestapo tarafında el konulan kayıp metinlerinin bulunabilmesi amacıyla 1998 yılında oluşturulan Kafka Project (Kafka Projesi) kurucusu ve başkanıdır. Kafka Project halen Doğu Avrupa’da Prag, Viyana ve Berlin’de Magical Mystery Literary History Tour adıyla edebiyat gezilerine devam etmektedir.

Kathi Diamant’ın öğrenciyken tesadüfen adını duyduğu Dora Diamant hakkında, uzun yıllar boyunca gerek Diamant’ın günlüklerinden gerekse de Alman arşivlerinden yola çıkarak yaptığı araştırmalarla bir araya getirdiği bilgiler doğrultusunda yazdığı Kafka’s Last Love: The Mystery of Dora Diamant adlı kitabı, Kafka’nın yaşamının son bir yılında birlikte olduğu Dora Diamant’ın hayatı ve Franz Kafka’yla birlikteliklerine dair okuyucuyu bilgilendirirken aynı zamanda da savaş yıllarını ve o yıllarda Yahudi toplumunun içinde bulunduğu zor şartları gözler önüne seriyor.

Kitap, İngiltere ve Amerika’da yayınlandı aynı zamanda aralarında İspanyolca, Fransızca, Rusça, Almanca ve Çince olmak üzere pek çok dile çevrildi.

Yapıtları

• Kafka’s Last Love: The Mystery of Dora Diamant (Basic Books, 2004)

Kitap dolayısıyla aldığı ödülleri

• 2004 San Diego Book Awards, Best Biography
• 2004 San Diego Book Awards, The Theodor Seuss Geisel Award, ‘Best of the Best’
Kathi Diamant’ın Aldığı Ödüller
• 1985 Emmy Ödülü – Outstanding Performer (Carolina Today, morning talk show)
• 2006 İnternational Women’s Center – Living Legend
• 2007 Academy of Television Arts and Sciences – Silver Circle

DüşülkeKitaplığındaki Kitapları: Kafka’nın Son Aşkı: Dora Diamant 2015

Levent Karataş

Yılmaz Odabaşı

1972 doğumlu şair.

1992 yılında “Düşüyorum Galileo” adlı ilk şiir kitabı yayınlandı. Ardından sırayla ” Bir Doğu Uykusu”, “Masal”, “Güzel Cumartesi” adlı kitapları yayınlandı. Şiir ve yazıları Varlık, Adam Sanat, Gösteri, Şiir-lik, Şiiratı, Yasak Meyve, Şiir Oku, İblis, Şairin Atölyesi, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet, Cumhuriyet Kitap gibi dergi ve gazetelerde çıktı. Ayrıca Amerika ve ingiltere’de yeni kuşak iki dergide “Bir Doğu Uykusu” adlı uzun şiiri İngilizce olarak yayımlandı.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Piyano Fabrikaları 2014

1962’de Diyarbakır’da doğdu. Gençlik yıllarında siyasal nedenlerle çeşitli yargılanmalar yaşadı ve 12 Eylül 1980’de Diyarbakır Askeri Cezaevi’nde bir yıl hapis yattı. İlk şiiri 1981’de, ilk şiir kitabı 1985’te yayınlandı. Diyarbakır’da kitapçılık ve gazetecilik yaptı. 1994 yılında Diyarbakır’ı terk ederek Ankara’ya, 2002’de İstanbul’a yerleşti.

1981-2002 yılları arası şiirleri pek çok dergide yayınlandı 90’larda yazdıkları ve söyledikleri için “düşünce suçları” kapsamında pek çok yargılanma yaşadı. 2004 yılına kadar zaman zaman çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı.

1992’de Irak’ın Dıhok ve Almanya’nın Köln kentlerinde iki kitabı, 2005’te AB sponsorluğunda Munster Literature Centre adlı yayın merkezi tarafından seçilmiş şiirlerinden oluşan bir kitabı Everything But You adıyla İngilizceye, Feride adlı kitabı Kürtçe’ye çevrilerek yayınlandı. Şiirleri ayrıca Rusca, Fransızca, Almanca, Farsça gibi pek çok dile çevrildi.

1975-2000 yıllarını kapsayan “Son Çeyrek Yüzyıl Şiir Antolojisi”ni derledi. Nice Küllerden (1996), Kalbimde Hazan (1999) ve İyi ki Bu Düştesin (2009) adlarıyla kendi sesinden üç şiir albümü yayınlandı. Kırk kadar şiiri başta Ahmet Kaya, Onur Akın olmak üzere pek çok müzik adamı ve grubu tarafından yorumlandı. Şiirleri hakkında değişik üniversitelerde hazırlanıp onaylanan çok sayıda lisans tezinin yanısıra, yazdıklarıyla ilgili “Asi ve Yalnız Yılmaz Odabaşı” adlı bir inceleme kitabı yayınlandı. 1987-2000 yılları şiir ve düzyazılarıyla ikisi uluslararası on beş ödül kazandı. 2000-2013 yılları arası edebiyat ödüllerine katılmadı.

Yurtdışında birçok yazar ve gazetecilik örgütünün üyesi olan Odabaşı, bir dönem Nazım Hikmet Vakfı’nın yönetim kurulu üyeliği yaptı. Şiir kitaplarının yanı sıra, düzyazılarından oluşan ve yaygın bir okur kitlesine ulaşmış çok sayıda kitabı bulunuyor. 2000 yılında bir araya getirdiği toplu şiirleri ve daha önce yayınlanmış şiir kitaplarından oluşan derlemeler dışında sırasıyla yayınlanmış şiir kitapları şunlardır: Siste Kalabalıklar (1985), Yurtsuz Şiirler (1987), Talan İklimi (1987), Aynı Göğün Ezgisi (1988), Feride (1990), Her Ömür Kendi Gençliğinden Vurulur (1992), Cehennem Bileti (1995), Aşk Bize Küstü (1997), Çalınmış Bir Mahşer İçin Ahval (1999), Ey Hayat (2000), Buğulu Atlas (2002).

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Aşk Şiirleri 2014, Bana Yasak Sözler Söyle 2015 (Bana Yasak Sözler Söyle adlı şiir kitabının telif hakları için yapılan sözleşme süresi dolduğundan, bu kitabın Düşülke’den yayınlanmış baskısı satışta değildir…)

Lokman Kurucu

Mazlum Çetinkaya

“Çok şey yaşayacakmış gibi geldik; hiçbir şey yaşamamış gibi gideceğiz…”

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Sürekli Portakal Kabukları 2015

1969 Malatya, Yeşilyurt doğumlu.

Burdur Eğitim Yüksekokulunda ve Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğrenim gördü. Günlük, Evrensel Kültür, Bezuvar, Ekin Sanat gibi gazete ve dergilerde yazı ve şiirleri yayımlandı. Malatya’da yaşıyor ve arkadaşlarıyla Hâr Kültür Sanat ve Edebiyat dergisini çıkarıyor. Zevebân, şairin yayımlanan ilk kitabıdır.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Zevebân 2014

Tamer Dursun

Mustafa Çatıkkaş

Eğitim ve Entegrasyon Danışmanı. Heidelberg Katolik Okulu Pedaogoji mezunu. Genç ve Yurt Eğitmeni, Pedagojik Tiyatro Eğitmeni, Sistemli Aile Danışmanı. Almanya’da bir yardım kuruluşunda çalışıyor ve kendine ait bir danışma merkezini yönetiyor. Özellikle Türkler ve Kürtler için çeşitli dernek ve diğer özel ve sosyal kuruluşlarda insan, sevgi, aile, kültür ve eğitim sorunları üzerine seminerler veriyor.

Yazdığı oyunlar Türkiye, Almanya ve İsviçre’de birçok tiyatroda sergilendi ve ödüller kazandı. Dünyayı Yanağından Öptük, Amca Size İnsan Diyebilir Miyim ve Renkler Ülkesi Barış İstiyor, Ne Yapsam Diyarbakır Kokuyorum, İki Tutam Türkiye, Vatan Millet Şiparkasse, ve Ateş Utandı yazdığı oyunlardan birkaçıdır.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Azze’ye Mektuplar 2014 (Kitabın Hususi Edisyonu da bulunmaktadır)

Sivas’ta doğdu. Antalya’da Yüksek Okulu bitirdi. İstanbul’da yaşıyor. Almanya ve Avusturya’ya gitti.
Şiirle başladı. Şiir, öykü ve kısa filmlerle devam ediyor. Yazdıkları bazı platformlarda yayınlandı.
Ahmed Arif, Neşet Ertaş ve kedilere başka türlü sevdalıdır.
Elli yaşında, evli ve bir Ozan’ı var.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Karışık “Denemeler” 2016

Gizem Yenikler

N. Toygar Ateş

Gizem Yenikler 1990’da, İzmir’de doğdu. İzmir Ekonomi Üniversitesi, Medya ve İletişim Habercilik Opsiyonu mezunu. Liseden beri hikâye, şiir, roman ve röportaj denemeleri yapmaktadır. Halen İzmir’de yaşamaktadır.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Ve Yarın… 2016

1992 senesinde İzmir’de, bir haziran gecesinde doğduğumu söylediler, inandım. Biraz büyüyünce, İzmir’i bitirdik Antalya’ya geçiyoruz, dediler, inandım. O günden beri Antalya’da yaşamaya uğraşmaktayım…

İşsizsin diyorlar, inanmıyorum. İşim gücüm yazmak benim.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Sürünün Dışında, 2016 (Hususi Edisyon) – Saldırı Manifestosu, 2017

Süleyman Berç Hacil

Aytaç Ars

 01.05.1991 İstanbul doğumluyum. Liseyi Küçükyalı Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümünde okudum. Sonrasında okuduğum bölüme ters bir karar vererek Uşak Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığını kazandım. Bitirdikten sonra dikey geçiş sınavıyla Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümüne geçiş yapıp, buradan mezun olarak eğitimimi tamamladım.

...

Öğrenciliğim dışında haber sitelerinde editörlük yaptım. Bazı televizyon kanallarında kurgucu olarak çalıştım. Kısa Filmler çektim. Şiirlerim ve yazılarım, Cengiz Aytmatov Şiir Antolojisi başta olmak üzere; İnsancıl, Mağaradakiler, Lirik, Acemi, Bir Nefes Yaşam, Emeğin Sanatı, Nif Sanat, İmece Edebiyat, Kültür Çıkmazı, Adım, Aydos Edebiyat dergileri ve ayrıca Void-Zine, Sokak Lambası, Meskalin, Limon, Serbest Bölge, Abesle İştigal, Eski Sehpa Fanzin, Derme Çatma Fanzin, Kulakkurdu Fanzin gibi birçok fanzinde yayımlanmıştır.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Ruanda Kırsalı, 2016

1988 yılında Trakya’nın en saykodelik bölgesi Çorlu’da doğdu. 3 yaşında tüm vücudu kaynar sularla yandı. 7 yaşından itibaren mahalle maçlarında kendi kalesine gol atmaya başladı. 12 yaşında toplumdan, 14 yaşında devletten uzaklaştı, 15 yaşında ilk romanını yazdı. 16 yaşında ilk romanını çöpe attı. 25 yaşında ilk romanı sansürlenerek yayımlandı. 27 yaşında toplumsal lince uğradı. 28 yaşında vampirlerden medet ve kan umarak Yakarsa Dünyayı Vampirler Yakar adını verdiği romanı yazdı.

Bu zamana kadar yayımlanmış romanları: Sekizinci Seksek, Defo, Çıplak Protesto, Hiç Anadolu Piç Amerika.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Yakarsa Dünyayı Vampirler Yakar, 2016

Mehmet Atakan Foça

Onurhan Şahin

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. 2009’da bir yerel gazetede muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 2011 yazında Bianet’te yaptığı stajın ardından aynı yıl Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin yürütmekte olduğu Mülteci TV haber sitesinin editörlüğünü yaptı. 2013 yazında BBC Türkçe’de stajını yaparken mobil habercilik, dijital medya ve gazeteciliğin geleceği gibi konularla tanıştı ve bu alana yöneldi. Gazeteciler için dijital veriyi doğrulama teknikleri, veri gazeteciliği, gazeteciler için sosyal medya ve arama pratikleri gibi konularda araştırmalarını sürdürüyor.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Tebessüm Kuvvetleri, 2013 (Hususi Edisyon)

26 Eylül 1991 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Lise yıllardan itibaren müziğe ve edebiyata karşı büyük bir ilgi beslemeye başladı. Vedat Türkali ve Metin Kaçan gibi önemli isimlerden etkilendi. Gediz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Dört isimli ilk romanı 2015 yılında yayınlandı. Düşülke Pozisyon Hatası sayfasında birçok şiirine ve öyküsüne yer verildi.

Düşülke Kitaplığındaki Kitapları: Köşebaşı İsyan, 2016 (Hususi Edisyon) – Köşebaşı İsyan (2016)

Deniz Çelik

Onur Sakarya

1981 Ardahan, Göle doğumlu. Ortaöğretim yıllarını Göle 100. Yıl Lisesinde tamamladıktan sonra Bolu’ya taşındı. İnşaat ve matbaacılık işlerinde çalıştı. İstanbul Üniversitesi Felsefe Öğretmenliği ve aynı üniversitenin sosyoloji bölümünü kazandı, fakat ekonomik gerekçeler nedeniyle okuyamadı. Şu anda hâlâ Bolu’da yaşıyor. Anadolu Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyor.

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Sen (2016)

1981 yılında Mersin’de doğdu. Adam Sanat, Sözcükler, Kül, Akköy, Akatalpa, Eliz, Bireylikler, Mühür, Lacivert, Edebiyatta Üç Nokta, Underground Poetix gibi birçok ulusal dergide şiirleri ve yazıları yayımlandı, yayımlanmaya devam ediyor. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü mezunu. Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü 2003’te “21 Numaralı Yolcu” adlı dosyasıyla adı anıldı. İlk kitabı Eksik Adam ile Homeros Edebiyat Ödülleri 2012 Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. İkinci kitabı Yancının Aşkı ile ise 2013 Uluslararası İstanbul Şiir Festivali Kitap Ödülü’nü aldı. Üçüncü kitabı Zula, Kasım 2013’te ve dördüncü şiir kitabı Kamyon, Eylül 2015’te piyasaya çıktı.

Bursa’da yaşıyor. Evli ve bir çocuk babası.

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Loto Kafa Loto Mermer (2016)

Mutlu Yılmaz

Dağhan Özek

1993 Kars doğumlu. Atatürk Üniversitesi’nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi programında yüksek lisans eğitimi almakta. Yakın zamanda akademik dünyada kendine yer bulabileceğini düşünüyor.

Edebiyat, Eğitim, Felsefe, Matematik ve Teknoloji gibi disiplinler ilgi alanlarıdır. Tüm enerjisini, öğrenmeye ve öğrendiklerini başkalarına aktarmaya çalışarak harcama düsturunu benimsemiş biri. Günün birinde araştırma ve incelemelerini büyük bir hedef kitleyle buluşturmayı, özellikle TED’de çarpıcı bir konuşma yapmayı çok arzuluyor.

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Vicdan-ı Net (2016)

90’ların başlarında İzmir’de doğdu.  Doğum yılı her yıl, bir yıl daha ileriye gitmekte. Gerçek yaşını annesi dışında kimse bilmiyor.

Lise bittikten sonra Üniversite için İstanbul’a güç bela taşındı. Zor bir yıldı, yıllardır tutkuyla yazdığı yazılara daha da bağlandı. Yazdı, yolladı, denedi; olmadı, oldu; hâlâ denemekte.

Son bir yıldır, hayalindeki canavarları kil, seramik ve porselen hamuruyla yapmakta. “Salvo Noyan” adını verdiği oluşumu İnstagram’dan insanlara sunuyor…

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Yerden Yukarı, Gökten Aşağı (2016)

Burak Nefesoğlu

Zeren Dağdeviren

1994’ün 1 Mayıs’ında, Düzce’de doğdu. İlkokul eğitimimi Düzce’de, ortaokul eğitimimi Kocaeli’de tamamladı. Şiire ilgisi tamamıyla hayatıma nüfûz ettiği lise yıllarım ise yine Düzce’de geçti. Liseli yılların ardından üniversite eğitimi için Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sivil Havacılık Bölümü’ne kaydoldu. İki yıl devam ettiği bu bölümden çeşitli sebeplerle ayrılarak, Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’ne geçiş yaptı. 2014 yılından beri de burada eğitim ve çalışma hayatını sürdürmekte.

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Gecelerin İçinden (2016)

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Gelincik (2017)

Ercan Şimşek

Caner Adıgüzeller

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Ölüler, Toprak ve Güneş (2017)

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Çürüyen Gölgeler (2017)

Mehmet Çankaya

Eren Yüceboy

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Adını Sen Koy (2016)

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Senin Adın İnsan (2017)

Yiğit Kerim Arslan

Çağatay Dörtyıldız

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Yeni Moskova (2017)

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Profesyonel Hayat Figüranı (2017)

Gizem Pınar Karaboğa

Adem İşler

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Yazılmamış Bir Kitapçık (2017)

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Selase (2018)

Emrah Yıldırım

Mustafa Tuncer

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Yirmi Kaç Yıl (2018)

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Lili’nin Destanı (2018)

Canboray Soykan

Aykut Günaydın

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Yıldızlar Neden Dargın Güne (2018)

Düşülke kitaplığındaki kitapları: Pranga (2018)

...