Kumbara

...
[mk_padding_divider size=”100″]
[mk_circle_image src=”http://dusulke.com/wp-content/uploads/2017/10/kumbara.jpg” image_diameter=”300″ animation=”scale-up”]
[mk_custom_list]

  • Yiğit Kerim Arslan ~ Yeni Moskova (Şiir İçin)
  • Gizem Pınar Karaboğa ~ Yazılmamış Bir Kitap-çık (Cep Kitap)

[/mk_custom_list]

Aday Kitaplar

Kumbara Nedir?

Kumbara, ön seçimlerini Janset Karavin’in yapacağı, ilk elemeden sonra da okurların 1 lira, 100 lira demeden yapacakları katkılarla Düşülke’den yayınlanacak yeni serimiz.

...

Janset Karavin bu seçmeyi nasıl yapacak?

Baskı maliyetleri bütünüyle okurların bağışlarından karşılanacağı için bu maliyeti etkileyen sayfa sayısı gibi bazı teknik kriterleri, sırada bekleyen kitapların yazarlarının da hakkının yenmemesi adına göz önünde bulunduracak tabii, ancak öncelikli kriteri yazarın ilk çalışması olması.

Kumbara’ya Para Attığımız Halde Biz Bu Seçimde Oy Kullanmayacak Mıyız?

Janset Karavin’in ön elemesi ardından Kumbara’da biriken dosyalardan hangisinin önce kitaplaşacağını tüm bağışçılarımızla oylayacağız.

Kumbara’ya Para Attık Diyelim…

Attınız diyelim. Eğer aksi yönde bir isteğiniz yoksa, kitabın girişinde yer alacak bir teşekkür notunda diğer tüm bağışçılarla beraber adınız geçecek.

Ayrıca Kumbara’ya atılacak tutarın bir sınırı olmadığı için, katkınız olan kitap yayınlandığında, Kumbara’ya para atanlar arasında yapacağımız bir çekilişte onlarca kitap hediye edeceğiz.

Yayınlanan Bu Kitapları İçin Yazarlara Telif Ödenecek Mi?

Elbette serinin yazarlarına telif ücreti ödeyeceğiz, ancak kitapların satışından elde edilecek gelir bütünüyle yeniden Kumbara’ya aktarılacak. Kumbara’nın tüm gelir-gider tablosunu, basıma aday kitaplar ve yazarları hakkında bilgileri, Kumbara’ya para atanları ilerleyen günlerde sitemizde ve Facebook üzerinde açacağımız “Kumbara” sayfasından takip edebilirsiniz.

Kumbara’ya Nasıl Para Atarız?

Basit. Bize mail yoluyla (dusulkekolektif@gmail.com) ulaşan herkese hesap numaramızı vereceğiz.

[mk_custom_list title=”Bağışçılarımız”]

  • Janset Karavin     206.25 TL     (+6.25 TL – 14 Ekim 2017)
  • Ezgi Kutlar            195 TL
  • Çimen Tümen      100 TL

[/mk_custom_list]

...