Şimdi Masal Saati

Şimdi Masal Saati

Çok uzak ülkenin birinde çirkin bir kral yaşarmış. O kadar çirkinmiş ki kokladığı çiçekler solarmış. Su içtiği nehirler kururmuş. Güldüğü aynalar çatlar, sıçtığı mermerler göçermiş. Seviştiği kadınlar bir gecede elli yaş alırmış. Üstelik bu kral çirkinliğine hiç aldırmaz, sürekli televizyonlarda boy gösterirmiş. Hiç uyumadan 48 saat halka seslendiği olurmuş. Her programda o varmış. Çünkü her konuda bir fikri varmış. O kadar çok fikri varmış ki uygulayıcılar onun fikir hızına yetişemezlermiş. Durmadan her konuda emir verirmiş. Her şeye karışırmış. Nasıl sevişmeniz gerektiği konusunda bile fikri varmış. Nasıl yürümeniz gerektiği ya da nasıl zıplamanız gerektiği konusunda. Nasıl yemek yiyeceğinizi, nasıl film izleyeceğinizi, nasıl ip atlayacağınızı, nasıl öleceğinizi hep o belirlermiş. Bunlara uymayanlara ise çok acımasız cezalar verirmiş. Onun krallık yönetimi hakkında herhangi bir olumsuz düşünce ömür boyu hapis demekmiş. Çok çirkinmiş çok. Kâinat onun etrafında dönermiş. Yıldızlar ona secde edermiş. Ay onu pohpohlarmış.

Bir gün kral, halkın arasına üç bin askeri ile karışmış. Halkı selamlamış. Halk önce ona selam veriyor, o gittikten sonra ise hemen tuvaletlere gidip kusuyormuş. Halk o kadar çok kusmuş ki ülke kusmuk kokusuna boğulmuş. Çirkin kral ise bu kusmuk kokusunun halkın aşağılık oluşundan ve pis kokuşundan meydana geldiğini düşünmüş. Çünkü halk pespayedir. Çünkü halk rezildir. Çünkü halk pistir.

Masal bu ya, kral halkı selamlayarak ilerlerken ve halk gizlice tuvaletlerde kusarken, bir çocuk, kralın önüne çıkmış ve işaret parmağıyla onu göstererek “Kral çirkin!” diye bağırmış. Bir anda bütün ülke, selamlamayı ve kusmayı kesmiş ve sessizliğe gömülmüş. Kral çocuğa bakmış ve “Vurun şu orospu evladının kellesini!” demiş. Hemen oracıkta, canlı yayında çocuğun kafasını koparmışlar. Kral mutlu olmuş. Herkes hayatına devam etmiş ve konu kapanmış. Büyüme hızı ise manyakmış.

 

Onur Sakarya
Görsel: The Arkayngel – “Checkmate”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir